44 tydzień 2011 – specyfiki

No to lecimy – pierwszy wpis z serii „Co na forum piszczy” będzie podsumowaniem 44 tygodnia w roku 2011, czyli teoretycznie okresu od 31 października do 6 listopada 2011.

Ponieważ jest to pierwszy wpis w serii z pewnością wkradną się tu informacje poprzedzające ten przedział czasowy.
Proszę nie mieć mi tego za złe. Kolejne wpisy będę starał się odnosić ściśle do określonego przedziału czasowego :-)

Warto nawiązać do kilku usprawnień które miały miejsce na forum, można o nich przeczytać we wpisie: Kilka dodatków na forum. Wraz z moderatorami cały czas planujemy dalszy rozwój i ulepszanie forum, grafik jest napięty i nie gwarantuję, że w kolejnym wpisie będziemy mieli się czym pochwalić, ale robimy co w naszej mocy!

Na forum toczy się kilka ciekawych (tak mi się wydaje) dyskusji:

Hate & Like – To temat w którym zbieramy opinie użytkowników o forum. Zarówno te pozytywne – co Wam się podoba, czego nie chcielibyście abyśmy zmieniali, co sprawia, że zaglądacie na to forum. Oraz te negatywne – co Was wkurza, denerwuje czy przeszkadza. Co moglibyśmy poprawić i ulepszyć w aktualnej wersji serwisu.
Przyznam się, że jeszcze nie przeczytałem wszystkie opinie, ale bardzo cieszy mnie fakt, że nie są to wpisy po parę słów, tylko dłuższe wypowiedzi. Obiecuję, że zapoznam się ze wszystkimi w najbliższym tygodniu :-)

Team Speak – Powróciła dyskusja do uruchomienia forumowego kanału na TeamSpeak, aby można było porozmawiać „na żywo”. Pomysł ciekawy, niewykluczone, że kiedyś coś takiego powstanie.

Tarot – Wątek w którym jeden z forumowiczów próbuje zebrać opinie o taliach Tarota, gdyż od jakiegoś czasu nosi się z zamiarem kupna takiej talii.

Polskie szkolnictwo – Rozgorzałą dyskusja o poziomie polskiej edukacji w szkołach, o nastawieniu nauczycieli do nauczania jak również o nastawieniu uczniów do nauczania. Kto ma racę? Czy to uczniowie nie chcą się uczyć i zwalają winę za brak motywacji do nauki na nauczycieli którzy to w niektórych opiniach są głównym powodem dla którego właśnie poziom nauki jest tak niski. A może problem leży zupełnie gdzieś indziej?

Sawanci – Ciekawy temat o ludziach posiadających wyjątkowe zdolności w konkretnej dziedzinie. Osoby z genialną pamięcią czy niezwykłymi zdolnościami matematycznymi. Czy takie osoby mają jakieś wady?

W Komnacie wybranych powróciła dyskusja o… Ah, przepraszam, nie mogę tego ujawniać :>

Na forum za sprawą paru zainteresowanych i posiadających ciekawe informacje użytkowników powstał nowy dział – Specyfiki który ma traktować o różnych substancjach chemicznych, ich właściwościach, działaniu i zagrożeniach jakie za sobą pociągają.

Analiza chemiczna dopalaczy – Nasz forumowy chemik na podstawie własnych obserwacji i badań postanowił przybliżyć wszystkim jakie chemikalia i świństwa są (były?) pakowane do tzw. „dopalaczy”.

 

Myślę, że z grubsza to tyle. Na forum cały czas sporo się dzieje, powstaje i rozwija się wiele ciekawych dyskusji, nie sposób o wszystkich teraz wspomnieć. Gorąco zapraszam w imieniu swoim oraz autorów tematów do uczestniczenia w dyskusjach!

Do zobaczenia za tydzień w następnym odcinku!

poniedziałek, 7 listopada 2011 Co na forum piszczy